tvoříme svobodný prostor

Diskusní téma: Duch HT

Datum
Vložil
Titulek

Duch společenství

Tak tohle se tam také dělo:
-----------------------------------------------------------------------------------------
Když jsme spolu, tak energie, které uvolňujeme, mohou být velmi silné, protože zdroje, odkud přicházejí, jsou hluboké. Jsme propojeni do daleké minulosti i vzdálené budoucnosti a společnou prací tvoříme jejich spojení v okamžiku tady a teď. Jak se cítíte ve vědomí, že žijete to, o čem snili miliardy lidí po tisíce let před námi, nebo to, na co miliardy lidí vzpomínají v budoucnosti?

Tvoříme prostor pro dvě energie a ony do něj vstupují. Jedna je prastará a je spojená s Gaiou, Divoké srdce VnitroZemí. V této formě jí vytvořilo společenství lidí, kteří žili asi před 50 000 lety a vzpomínky na ně se uchovaly v tradicích domorodých austrálců. Tihle lidé snili a ve svých snech tvořili budoucí historii lidstva, snili o Atlantidě, o zemi faraonů, o středověku, o zázracích 21.století a dál a dál. Naplňovali ten prostor možností vším, co se může stát. A ono se to děje. Oni snili i o nás, o tom, co právě teď děláme, o vzestupu lidstva, o transformaci, o Nové Zemi.

Když jsme spojeni, můžeme si uvědomit, že žijeme sen, který měl někdo před padesáti tisíci lety. Ti lidé umístili své sny do archetypu lidstva a od té doby je mělo mnoho miliard lidí. Mnoho lidí snilo o propojenosti lidí, o společenství vytvářející svobodný prostor pro vyjádření toho, kým jsou. Snili o tom uprostřed bitev, pod mocí tyranů, opuštění a zapomenutí, snili ho lidé, když vstupovali do plynových komor Osvětimi. A tím, že se teď propojujeme, ten jejich sen naplňujeme. Pokaždé, když popojdeme kousek blíž k sobě a naše vědomí sounáležitosti zesílí, jsou všichni ti lidé s námi a jejich sen se stává splnitelným a reálným.

Druhou energií, která k nám přichází, tvoří lidé v budoucnosti, Tvůrci křídel, ti, kteří vzpomínají. Žijí za tisíc let a někteří z nich vzpomínají na každý čin, který vedl k našemu propojení. Vzpomínají i na to, co jsme dělali včera, a není to jen jeden člověk, jsou jich miliardy. Tak jako my dodnes vzpomínáme na rytíře kulatého stolu, tak za tisíc let jsme my v jejich vzpomínkách. Žijeme v jejich legendách. Tím, co teď děláme, pokládáme základy mnoha společenství, dnes mezi námi žijí i zakladatelé Tvůrců křídel, kteří se zrodí z toho, co v současnosti mezi námi vzniká.

Co tak úžasného tvoříme, že jim stojí za to na nás vzpomínat? Oni jsou společenství lidí vytvářející svobodný prostor pro vyjádření toho, kým jsme. Podporují jedinečnost každého a staví na tom, co je pro nás společné. Přes propasti času nás spojuje vzájemná laskavost, radost a respekt. A to, co dělají, nám pomáhají k vědomému a harmonickému životu. A svými vzpomínkami nám zde v minulosti pomáhají být těmi, kým jsme. My tvoříme prostor pro ně, oni tvoří prostor pro nás. Jsme propojeni.

Když stojíme a držíme se za ruce, uprostřed našeho kruhu se zhmotňuje obraz ducha našeho společenství. Slyšíme jeho slova. Náš kruh tvoří kmen obrovského stromu, jehož kořeny sahají hluboko do nitra Země a přivádějí do tohoto okamžiku energii Divokého srdce VnitroZemí a ze shora k nám sahá košatá koruna Života na Zemi, kde žijí Tvůrci křídel. A uprostřed nás, tam kde Naše Srdce Jsou Spojena, tepe Srdce Země, obrovské čerpadlo, které žene energii vzhůru. Tomu, co takto otevíráme, se říká Hvězdná Brána, je to vstup do obrovského Chrámu Lidstva.

Proroctví praví: „Člověk dokáže cokoliv, když dosáhnete nejvyššího zasvěcení, poručíte a tady vyroste strom“. Když určíme to místo, strom ví, kde má vyrůst. Máme zavřené oči a vzpomínáme na to, jak jsme krůček po krůčku šli po cestě k tomuto okamžiku, vzpomínáme na chvíle, kdy jsme váhali, ztráceli naději nebo nevěděli kudy dál. Přesto jsme došli až sem, na místo a do okamžiku, o kterém jsme snili, posíláme proto do minulosti pochopení, porozumění a naději. Posíláme jí všem našim předkům a předchůdcům, kteří prošlapávali cestu k tomuto místu. A sníme o budoucnosti, o nejkrásnějším světě, který tryská z našich srdcí, ve kterém žijeme my a naši potomci a kde vzpomínáme na tuto chvíli, kdy strom začal růst.

Vzpomínky a sny propojují přítomnost, minulost a budoucnost a tvoří Ducha společenství.

Zpět na diskuzi

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

TOPlist